יום ראשון, 18 בדצמבר 2011

סינגל קנים, עדולם, פארק בריטניה

יום שישי בבוקר, נסיעה של שעה וחצי מהצפון לאחד הפארקים הטובים במדינה לרכיבת XC. את הטיול מצא ידידנו אריאל בעיתון MOUNTAINBIKE. 


 

המסלול מתחיל בחניון קקל שממוקם כשני קילומטרים מצומת האלה, לבאים מצפון או מדרום עולים על כביש 1, ובצומת שער הגיא פונים לכיוון בית שמש כביש 38. עוברים את הכניסה הראשית לעיר שמתפתחת בקצב מוטרף ומשם מגיעים לצומת האלה- פעם שעברה התחלנו כאן את המסלול של סינגל עדולם שלדעתי היה פחות מתוכנן. עוד 2 ק"מ שלט קטן מצד שמאל- חניון קק"ל.

תחילת הרכיבה בדרך סלולה וכביש העוקפים את מושב צפרירים מכיוון דרום, עד כאן אתם חושבים שאתם כבישונים ועלולים לטעות שמא אתם בטיול משעמם. אם כך חשבתם אז אתם טועים בגדול כי בדיוק כאן (אחרי 3.5 ק"מ מתחילת המסלול) יש לשים לב לסימון במפה כי את עלולים להחמיץ את הכניסה לסינגל שממנו כל הכיף מתחיל ואיזה כיף מצפה לכם מעכשיו, טיפוס של בולדרים, ירידות מטריפות נופים משגעים וירידות ארוכות ומהירות בכל סוגי הסינגלים והשבילים שאתם מכירים, עם סלעים ובלי, בתוך יער סבוך ובתוך יער מסודר, עם שיפטים ועם..ועם...ועם...

הקטע האחרון של המסלול ממצפה משואה לכיוון הרכב, אינו רכיב כרגע (עצים שוכבים ובולדרים גדולים) אנחנו ירדנו 50% ברגל לכן אפשר או כדאי לעשות כרגע על הכביש עד שיתקנו.
                                                          מצפה משואה
עכשיו זה ה-זמן למסלול הזה וחובה לפחות 4 ימים ללא גשם אחרת המסלול לא רכיב.

לא חובה מגינים אבל מי שרוצה להשתולל אז כדאי כי יש איפה!! 

זמן, כמה שיותר כי אנחנו עצרנו בכל תצפית, בכל מערה ובכל פינה אפשרית ויש המון שכאלה בדרך.
המסלול המקורי כאן:
GPSies - adulam kanimאין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

MOUNTAINBIKE אתר אופני ההרים של ישראל, מסלולי רכיבה, רכיבת שטח, סינגלים